fbpx

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, aslında şirketinizin veya markanızın DNA’sıdır. Kurumsal kimlik, özellikle pazarlama departmanlarının kurumla alakalı üçüncü parti hizmet ve ürün sağlayıcılarla çalışırken logonun kullanımını, renkleri, fontları ve diğer materyalleri tek bir dosya ile anlatmalarını sağlayarak işlerini hızlandırır.

Şirketinizin markasının temel görsel DNA’sıdır, ancak dilbilgisi, ton, kelime kullanımı ve bakış açısına da başvurabilir. Esasen, markanızın baskı, internet ve yayın gibi çeşitli görsel medyada neye benzediğini anlatan, tanımlayan ve sunan bir belgedir. Etkili olması için, çevrimiçi varlığınızdaki kuralları web siteleri, açılış sayfaları, mobil siteler, çevrimiçi reklamlar, bloglar, sosyal medya kanalları ve e-posta iletişimleri (e-posta imzaları dahil!) gibi tüm kanallarda açıkça tanımlamanız gerekir.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Güçlü ve hatırlanabilir bir marka, her zaman şirketlerin daha başarılı olmasına yardımcı olur. Bu nedenle etkili bir kurumsal kimliğin oluşturulması önemlidir. Bir kurumsal kimlik oluşturduğunuzda, marka değerlerinizi, işletmenizi tanıtmak için kullanılacak tüm görsel öğelere uygulanırsınız. Kurumsal kimlik, bir logodan daha fazlasıdır ve çeşitli pazarlama materyallerinden oluşur.

Hedeflerinizle ve değerlerinizle uyumlu, profesyonel bir kurumsal kimliğin tasarlanması, etkin marka stratejinizin önemli bir parçasıdır ve her şirketin hedef kitlesine vermek istediği mesajı ve göstermek istediği kimliğini başarıyla yansıtır.

Kurumsal kimliğin kapsadığı materyallerden bazılar; 

 • Logo Tasarımı
 • Şirket İçinde Kullanılacak Materyaller
  (Kartvizit, Diplomat Zarf, Antetli Kağıt vb.)
 • Ambalaj
 • Ofset Baskı Materyalleri
  (Broşürler, Kataloglar, Raporlar, El ilanları vb.)
 • Tabela
 • Promosyon Ürünleri
 • Tekstil
 • Web sitesi
Kurumsal Kimlik

Sizi Arayalım

Kurumsal Kimlik Referanslarımız

Marka Kişiliği

Bir kurumsal kimlik, markanızın değerlerinin ve “kişiliğinin” görsel temsilidir. Kimlik tasarımı temel olarak markanızın tonunu belirler ve kitlenizdeki belirli duyguları uyandırmak için kullanılır. Marka kimliğiniz, şirketinizin genel mesajını iletmek ve iş hedeflerinizi tanıtmak için tasarlanmalıdır.

Tutarlı Mesaj

Kurumsal imajınızı geliştirmek istiyorsanız, tüm kurumsal kimlik materyallerinizde tutarlı bir mesaj oluşturmanız gerekir. Her parça, aynı temel stillere ve tasarım öğelerine sahip olmalı ve uyumlu bir kurumsal kimlik kiti oluşturmalıdır.

Farklı Tasarım

Kurumsal kimliğiniz, sektörünüzde ayırt edilmenize ve markanızın doğru bir şekilde konumlandırılmasına yardımcı olur. Profesyonel bir ekip tarafından tasarlanan kreatif bir kurumsal kimlik tasarımı, pazarınızdaki potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenize yardımcı olacaktır.

Farkındalık Yaratmak

Kurumsal kimlik kiti oluşturmak, markanızın bilinirliğini artırmaya yardımcı olan tüm pazarlama materyallerinizin ön planda olmasını sağlar. Markanızın pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirdiğiniz tüm fuar ve etkinliklerde, hedef kitlenizle daha fazla temas kurabilir ve daha akılda kalıcı olabilirsiniz.

Marka Sadakati

Etkin bir kurumsal kimlik, hedef kitleniz ile aranızda bir bağlantı kurmanızı sağladığı için müşteri sadakati ve markanıza güven duyulmasına yardımcı olur.

Yeniliklerden Haberdar Olun

Switch The Language


  Dijital dünyanın yerlileriyiz! Teknoloji bizim DNA’mızda var. Sosyal medya dahil tüm dijital kanallarda, global müşterilerimiz için çözümler üretiyoruz.

  ADRES

  Somuncu Baba Sokak No:67
  Ataşehir İstanbul/Türkiye

  TELEFON

  +90 216 334 56 78

  EMAIL

  info@mochatouch.com